Ako správne lepiť tejpy

Pred použitím tejpov sa poraďte s odborníkom, pretože nie každý dokáže správne tejpovať.

Najdôležitejšie je vždy lepiť tejp na čistú, suchú, odmastenú a oholenú pokožku. Ak tejp nalepíte na ochlpenú kožu, výrazne zmiernite jeho účinky a pri skladaní môže dôjsť k poraneniu kože. Bez riadnej prípravy nejde čakať dlhodobé a správne účinky pásky.

  • Tejpu zastrihnite rohy a odlepte ochrannú vrstvu. Sú na to dva spôsoby:

1) Pretrhneme papierik i s tejpom na jednom konci pásky a odlepíme menšiu časť papieriku. Následne môžeme nalepiť tejp na pokožku.

2) Špičkou prsta opatrne zlúpneme pásku z ochranného papieriku a tejp nalepíme na pokožku. Pri odlepovaní pásky je treba dávať veľký pozor na to, aby sa prsty čo najmenej dotýkali lepivej časti tejpu.

  • Začiatok a koniec (bázu a kotvu) tejpu lepte vždy s nulovým pnutím.
  • Po nalepení tejpu podľa pokynov odborníka je treba pásku patrične zahriať pre lepšie prilnutie lepidla. Preto je vhodné pásku chvíľu po nalepení trieť v smere lepenia, nie zahrievať tejp trením do šírky pásky, pretože by mohlo dôjsť k odlepeniu strán tejpu.
  • Tejpy sa skladajú z tela opatrne, pomalými pohybmi a vždy v smere rastu ochlpenia. Na príjemnejšie skladaniu je vhodné tejp namočiť a dávať ho dolu v napnutom stave. Nikdy tejp neskladajte trhaním, alebo prudkými pohybmi, mohlo by to poraniť kožu.
  • Tejp naťahujte iba pozdĺžne, nikdy nie do šírky.
  • Ak spôsobí tejp po nalepení nepríjemné svrbenie alebo škrabanie, je možné, že došlo k alergickej reakcii, vtedy je nutné tejp dať dolu a viac už nepoužívať.
Kurzy tejpovania | Partneri