Kontakt

E-shop prevádzkovaný na webe skolatejpovani.cz vedie a kurzy tu ponúkané usporadúva spoločnost Fixtape s.r.o., ak nie je u konkrétneho kurzu uvedena iná informácia.

FIXTAPE s.r.o.
info@skolatejpovani.cz
Novosady 879/109
594 01 Velké Meziříčí
Česká republika
IČO: 04054962
IČ DPH: SK4120144853
DIČ: CZ04054962
 
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, sp. zn. C 87909

 

KONTAKTY

Po telefóne Vám radi pomôžeme v pracovnej dobe od 8:00 do 15:00. Na e-maily sa snažíme odpovedať do 24 hodín.

JménoMobilS čím pomůžeE-mail
Tomáš Nedoma +420 603 261 064 odborné otázky nedoma@skolatejpovani.cz
Nikol Burešová +420 605 039 530 organizácia kurzov info@skolatejpovani.cz
Kristýna Buková +420 704 600 280 objednávky, fakturácie info@skolatejpovani.cz

Kto sme?

Vznikli sme v roku 2014. Vtedy sme boli partička mladých kamarátov so spoločným záujmom o šport a s presvedčením, že aj v uponáhľanej modernej dobe sa dá žiť zdravo. Zároveň sme sa už nejakú dobu motali okolo tejpovania a tejpov, ktoré vtedy v českej kotline a na slovenských vrcholoch poznal len málokto. Už ubehlo veľa zím a parných liet a z našej „rodinnej“ firmičky sa stal jeden z lídrov v oblasti tejpovania v Česku a na Slovensku. Naša kamarátska partia sa medzitým rozrástla v tím profesionálov, ktorý žije tejpovaním a fyzioterapiou. Máme za sebou stovky odškolených kurzov, prednášame na stredných aj vysokých školách, spolupracujeme s profesionálnymi i amatérskymi športovými tímami a športovcami, podporujeme najrôznejšie športové akcie. Zároveň ale „nezaspávame na vavrínoch“ a snažíme sa neustále v odbore vzdelávať, účastníme sa na odborných konferenciách, kurzoch, školeniach a stretnutiach profesionálov po celom svete. Pravidelne sledujeme najnovšie praktické a teoretické poznatky a štúdie z odboru. Nezabúdame však na predsavzatie, s ktorým sme začínali – aby naše kurzy a školenia boli vždy praktické, pre všetkých zrozumiteľné a hlavne aby na nich bola taktiež sranda a všetci z nich odchádzali s fajn pocitom, že si ich užili a že to bol dobre strávený čas. Dúfame, že sa nám tieto predsavzatia darí stále napĺňať, v čom nás utvrdzujú reakcie a recenzie našich kurzistov, s ktorými často po kurzoch zostávame v dlhodobom kontakte.

Čo robíme?

Z vlastnej skúsenosti vieme, že latinské príslovie mens sana in corpore sano (teda v zdravom tele zdravý duch) je storočiami overená pravda, a v súčasnej hektickej dobe je potrebné si ho pripomínať viac než kedykoľvek predtým. Šport by preto podľa nás mal byť predovšetkým o radosti, pohode a dobrom pocite z pohybu a odvedeného výkonu (nie o prekonávaní bolesti a utrpenia). Sústredíme sa preto na tejpy a ich správne použitie, pretože práve tejpy môžu pomôcť Vášmu telu (a teda vlastne i Vášmu duchu) držať sa vo forme.

Taping je moderná fyzioterapeutická/rehabilitačná tehcnika (pôvodom z Japonska), pri ktorej sa na ľudskú pokožku aplikujú elastické (často i farebné) pásky. Ak sú na telo správne aplikované, pôsobia tejpy pozitívne na pohybovú a obehovú sústavu človeka. Tým môžu pôsobiť podporne pri športových a iných záťažových aktivitách, môžu dokonca aj zlepšovať výkonnosť. Napomáhajú však aj regenerácii tela a ich použitie je tak vhodné aj po fyzickej záťaži či pri zraneniach, opuchoch, zablokovanom krku a pod.

Veľkou prednosťou tejpov je skutočnosť, že ich pozitívne účinky na ľudské telo sú úplne prirodzené. Inými slovami tejp urýchli procesy, ku ktorým by v tele skôr či neskôr aj tak došlo – spravidla by to však bolo neskôr, pričom by medzitým človek zbytočne trpel bolesťou a bol nútený obmedzovať svoju fyzickú aktivitu, čo by sa koniec koncov mohlo prejaviť ja na jeho psychike.

V rámci projektu školatejpování.cz prinášame na český a slovenský trh kvalitné tejpy vlastnej značky, ktoré dovážame z kontinentu, kde tejpovanie vzniklo, a teda z Ázie. Zároveň spolupracujeme s americkou značkou profesionálnych tejpov RockTape, ktorá patrí medzi výrobcov najlepších tejpov na svete a zameriava sa na profesionálnych atlétov. Tejpy RockTape taktiež ponúkame v našom sortimente. S našim tímom lektorov, ktorí patria medzi tých najskúsenejších v Česku a na Slovensku, usporadúvame kurzy tejpovania pre profesionálov (fyzioterapeutov, lekárov, študentov zdravotnických odborov, športové kluby a pod.) , ako aj pre širokú verejnosť. Spolupracujeme tiež s poriadateľmi rôznych športových akcií a pretekov, kde náš tím fyzioterapeutov ponúka športovcom pred a po výkone naše služby.