O tejpování

Tejpy a voda

S drtivou väčšinou tejpov sa môžete bez problému sprchovať, sú zvyčajne vodeodolné a krátke sprchovanie na ne nemá vplyv. Taktiež s tejpami môžete do bazénu, musíte však počítať s rychlejším vyumývaním lepidla.

Číst více...Tejpy a voda

Ako sa o tejpy starať

Práca s tejpami po ich aplikácii na pokožku je celkom jednoduchá. Tejpy sú vodeodolné, takže sprchovanie nie je problém. Po kúpeli iba dávať pozor, aby ste uterákom tejp opatrne vysušili a zbytočne nedrhli. Samozrejme ak budete zaťažovať tejp dlhšími kúpeľmi a pláváním, na životnosti mu to nepridá. Nie je vhodné ich však vystavovať vysokým teplotám, aké sú napríklad v saunách a iných relaxačných zariadeniach.

Ako správne lepiť tejpy

Pred použitím tejpov sa poraďte s odborníkom, pretože nie každý dokáže správne tejpovať.

Najdôležitejšie je vždy lepiť tejp na čistú, suchú, odmastenú a oholenú pokožku. Ak tejp nalepíte na ochlpenú kožu, výrazne zmiernite jeho účinky a pri skladaní môže dôjsť k poraneniu kože. Bez riadnej prípravy nejde čakať dlhodobé a správne účinky pásky.

Číst více...Ako správne lepiť tejpy

Alergický test

Alergia na tejpy ako také neexistuje, môže ale ísť o alergiu na lepidlo. Tie nie sú veľmi časté, lepidlo na tejpoch je svojím zložením veľmi podobné lepidlám, ktoré sa používajú v leukoplastoch - ak ale viete, že leukoplast neznesiete, tejpy radšej nepoužívajte bez konzultácie s vaším lekárom. Ak máte podozrenie, že by sa u vás mohla objaviť alergia, môžete absolvovať jednoduchý test kožnej citlivosti.

Číst více...Alergický test

Ako tejpy pomáhajú

Ešte donedávna len málokto tušil, čo to presne znamená, keď niekoho „zatejpujete“. Dnes sa však už väčšine ľudí pri týchto slovách vybaví pohľad na televízne prenosy, kde športovcom pri behu žiaria farebné pásky na nohách. Pritom tejpovanie ako také je známe už niekoľko desiatok rokov – najskôr sa používali fixačné tejpovacie pásky, ktoré mali podporiť svaly a kĺby v športovej činnosti. Postupne sa však vyvíjali pásky z pružnejšieho materiálu, dnes známe ako kinezio-tejpy.

Číst více...Ako tejpy pomáhajú

Akú vybrať farbu tejpu?

Tiež premýšľate nad tým, aká farba je pre vašu zdravotnú či športovú situáciu najvhodnejšia? Odpoveď je jednoduchá. Vzhľadom na to, že všetky naše tejpy majú úplne rovnaké zloženie (ako druhom lepidla, tak i bavlnou), tak je celkom na vašom vkuse aká farba sa najlepšie hodí k športovému dresu, fitness oblečeniu či kravate! Napríklad telová farba je vhodná pre jedincov, ktorí uprednostňujú konzervatívne obliekanie a nemôžu si dovoliť, aby na pracovnej schôdzke bolo vidno krikľavú farbu ružového tejpu spoza golieru.

Číst více...Akú vybrať farbu tejpu?

Kurzy tejpovania | Partneri