Novinky zo sveta tejpovania

Tejpovanie opuchov po rakovine prsníka- Mamma HELP

om

Na konci jari tohto roku (2018), sme nadviazali komunikáciu s pacientskou organizáciou Mamma HELP s tým, že by sme radi podporili to, čo robia. Pretože sídlime kúsok od Brna, kde leží jedno z centier Mamma HELPu, nebolo ťažké sa stretnúť. Zo schôdzky sme boli doslova nadšení! Všetky členky majú zlaté srdce a všetkými silami pomáhajú svojim klientkám, ktoré často nie sú ani tak klientky, sú skorej jedna veľká rodina. Pretože častým problémom, ktoré riešia ženy po operacii rakoviny prsníka, je opuch v oblasti hornej končatiny, lopatky alebo prsného svalu, vytvorili sme edukačné video, s názornou ukážkou tohto typu tejpovania.

Zároveň vieme, že klientky si budú chodiť pre rady predovšetkým za svojimi souputnicemi do jednotlivých centier Mamma HELPu, chceli by sme do konca tohto roku vyškoliť pracovníčky z týchto centier a ďalej podporovať to, čo robia.
Edukačné video vyplynulo na svetlo zámerne v mesiaci október, ktorý hrdo nesie meno MESIAC BOJA PROTI RAKOVINE PRSNÍKA. Spoločne s ďalšími sme tak prispeli k celoštátnej akcii, ktorá prebieha celý mesiac. Viacej informácií o tejto akcii a o aktivitách Mamma HELPu nájdete na ich stránkach, kde je tiež umiestnené už zmienené video:

http://www.mammahelp.cz/navod-lymfatickeho-tejpovani-otoku-po-operaci-rakoviny-prsu/
Toto video tiež nájdete na našom YouTube kanále:
https://www.youtube.com/watch?v=Ik9s3PnH3l4&t=14s

Petr Novák na veľkonočnom kurze tejpovani

pnovakpnovak1

pnovak3

 

Aj veľkonočné sviatky sa niesli u nás v duchu tejpovania. So školou tejpovaniasme pre tentokrát zamierili do Jihlavy, kde náš základný kurz absolvoval aj tréner niekoľkonásobnej olympijskej medailistky Martiny Sáblikovej.

Peter Novák, osobný tréner Martiny Sáblikovej, tréner českej rýchlokorčuliarskej reprezentácie a tréner Novis tímu v jednej osobe sa cez víkend zúčastnil nášho zakladného kurzu tejpovania. Jeho zverenkyňa Marina Sábliková dlhodobo bojuje s bolesťou chrbta, ktorá ju značne obmedzila v príprave na tohtoročnú olympijskú sezónu. Martina napriek tomu v Pchjongčchang rozšírila svoju zbierku olympijských medailí o striebro. Sezónu však musela predčasne ukončiť pre zranenie kolena.

Kurzu sa zúčastnil aj Pavol Kulma, bývalý rýchlokorčuliar a terajší asistent trénera Nováka, Martinin otec Milan Sablík a predseda a zároveň tréner Žďárského oddielu rýchlokorčuliarov Jiří Macháček. Dúfame, že sa Martina vďaka novo nadobudnutým vedomostiam jej tímu čoskoro dostane späť do formy a tejpy jej budú pomáhať na ceste za ďalšou olympijskou medailou!

 

Bez klobúka bos

WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.02WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.03WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.03 1WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.04WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.04 2WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.05WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.05 1WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.06WhatsApp Image 2018-02-08 at 16.54.07 1

 

Máš nejakú skúsenosť s chôdzou naboso? Niekomu sa to môže zdať, ako šialený nápad, naopak jeden by povedal, že je to šialene skvelý nápad! Ako najlepšie začať? Opíšeme Vám jednu z možností, ako by to asi mohlo prebiehať.
Každý môže začať z rôznych dôvodov, môže si prečítať článok o tom, ako je to oslobodzujúce, alebo štúdia o tom, ako pomocou stimulácie reflexných bodov môžeš pozitívne ovplyvniť funkciu všetkých orgánov v tele, alebo zrovna nemáš na topánky alebo chceš nahnevať niektorú časť svojho okolia... Nech už si opodstatníš svoje počínanie akokoľvek, pravdepodobne budeš mať pri prvej dlhšej prechádzke nasledujúce pocity.
Vyjdeš z domu a budeš sa cítiť, ako absolútny kráľ chodníku. S každým krokom sa cítiš slobodnejšie a všetky chodníkové dlaždice sa šliapu o podstatnú časť veselšie, než obyčajne. Pretože je letný den a mieto prechádzky prírodou si vyberieš radšej výlet do mesta, aby si si vyskúšal chôdzu naboso v „bežných“ podmienkach, môžu ťa dlaždice ľahko páliť do plôšok. To však někoho tvého odhodlání nemůže odradit a tak pokračuješ dále. Pocity slobody a vnútorného uspokojenia prevoňaný pečenými chodidlami sa rázne začne zmenšovať. Rozpálená dlažba a veľa ostrých kamienkov Ti zadarmo ponúka doslova lekcie street dance. S každým ďalším kamienkom sa ale zlepšuješ a pretože máš pod čepicou, postupne začínaš vyhľadávať tienisté miesta pre chladivú úľavu plôšok. Pretože nie si trochár, tak pri výskyte prvých pľuzgierov zapojíš aj boky a ramená. Koncom prechádzky sa koná v podstate svetové tanečné vystúpenie , po ktorom je nevyhnutné najmenej týždeň rehabilitovať. Dôležité je sa nenechať odradiť, po pár dňoch/týždnoch si nohy zvyknú na čokoľvek. Skvelá otázka na tejpera by bola, ako pomocou tejpov eliminovať počiatocný skokový dopad na chodidlá z pohodlia topánok na tanečné dosky svetových chodníkov?
Môžete skúsiť nasledujúcu techniku, však nezabudnite na riadne očistenie kože.

 

22 českých miest a Slovensko!

sk

 

Škola tejpovania tento rok zamieri do 22 českých miest a na Slovensko!

Škola tejpovania sa pre veľký záujem rozhodla v roku 2018 zamieriť do deviatich českých miest a na Slovensko! Najnovšie tiež ponuku kurzov obohatí kurz „trigger points“.

V roku 2018 sa bude najnovšie školiť nielen v Českej Republike, ale zamierime aj na Slovensko. Naše kurzy môžete absolvovať v Bratislave, Žiline alebo v Košiciach.
V České Republike Škola tejpovania zamieri hneď do 22 miest. Najnovšie do ponuky pribudol Tábor, Frýdek-Místek, Valašské Meziříčí, Karlovy Vary, Jihlava, Šumperk, Hradec Králové, Písek a Znojmo. Kompletný zoznam miest a termíny nájdete tu.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch ponúkame kurzy neurologického tejpovania, najvädzujúce kurzy tejpovania alebo kurzy kompenzačného cvičenia.
Hneď do štyroch miest zamierime s ponukou kurzov tejpovania koní. Najnovšie tiež ponúkneme kurz tzv. Spúšťacích bodov čiže Trigger points. V tomto kurze sa naučíte, kde sa tieto najčastejšie spúšťače bolesti v ľudskom tele nachádzajú a ako sa takej bolesti zbaviť. Kompletnú ponuku kurzov a ich náplň nájdete tu.

Sezónna okrasa

15940361 1820278174850413 8865971545585888303 n

AHOJ TEJPERI!

Ako určite dobre viete, možnosti využitia tejp občas prestáva hlava brať a tak tu pre Vás máme vrelú novinku pre rok 2017! Táto sezónna okrasa urobí dieru do nadchádzajúceho leta (a alebo tiež nie: D) Mohlo by sa to volať napríklad "tejptovanie", čo myslíte? Napadne niekoho lepší názov? ;-)
V budúcom týždni sa môžete tešiť na super novinky, na ktorých náš tím pracoval už dlhšiu dobu. Dokonca sme kvôli nedostatku času museli zrušiť decembrový workshop TEJPOVANIE kapor, ako smutné. Kaprom to však nevadilo, klapalo hubou, plieskali plutiev a nič nehovorili.
Začiatkom januára náš web zverejnil termíny základných kurzov, tehotenského a detského tejpovania aj pokročilých kurzov pre prvú polovicu roka. To bol však len začiatok, rutina! : D Pretože načúvame Vašim prianiam na kurzoch a rozhodne je neberieme na ľahkú váhu (škrtnutie kaprov je dôkazom), povedali sme ÁNO!
Teraz nechceme podporovať žiadnu stranu, ale ani prezradiť viac! : PTakže ak sa to miesto k ľadu nehodí, ako kapor na panvicu, tak budúci týždeň prezradíme viac!
www.skolatejpovani.cz

 

Rok 2016

clanek

Buďte zdraví, tejperi!

Rok 2016 sa nachýlil ku svojmu koncu a tak všetci začíname pomaly vzhliadame do začínajúceho roku 2017, plní nádeje a očakávania, čo nám nový rok prinesie.

Číst více...Rok 2016

Kurzy tejpovania | Partneri