Tejpovanie koní – Dle výběru

Vyberte termín v mieste Dle výběru
Vyplniť prihlášku
0
spokojných kurzistov
0
hodnotení účastníkov
0
miest, kde školíme CZ & SK

Informácie o kurze

Popis kurzu

Počas kurzu si dôkladne osvojíte všetky techniky lepenia. Prvá časť kurzu je venovaná teórii a technike lepenia a potom budete pracovať priamo s koňmi. Pri každej páske lektor vysvetlí jej použitie a princíp, predvedie techniku lepenia a potom si ju sami vyskúšate nalepiť na koňa. Následne pásku skontroluje, zhodnotí ju a upozorní na prípadné nedostatky.

A na čo sa môžete tešiť? Skvelým základom budú svalové techniky, pri ktorých budete lepiť napríklad krk, hamstringy, gluteálne a brušné svaly. Veľkou skupinou je tejping chrbta, pri ktorom sa dá využiť množstvo techník od boľavých bedier, cez taping fascií v gluteálnej oblasti až po opuch kohútiku. 

A keďže kone sú magnetom na problémy, naučíte sa, ako riešiť nielen opuchnuté končatiny, ošetriť natrhnuté svaly, tejpovať hematóm na hrudi (známe zranenie skokanov), ale aj ošetriť zahojené jazvy. Veľkou výzvou pre vás bude tejpovanie kolena a šliach nohy. Ukážeme si všestrannosť tejpovania pre dýchavičné kone a pri riešení trasenia hlavy (headshaking).

Ako vidíte, možností tejpovania je naozaj veľa. Preto budeme na kurze uprednostňovať tie techniky, ktoré vás najviac zaujímajú. Nemajte obavy, keď pochopíte princíp a zvládnete techniku lepenia, zistíte, že je to hračka a práca pôjde prirodzene.

Na kurze dostanete prehľadnú príručku, v ktorej sú všetky preberané techniky popísané a nafotené. Dostanete tiež dostatok tejpov, aby ste si mohli všetko vyskúšať. Prineste si veľké a ostré nožnice, ideálne špeciálne na lepenie. Ak ich nemáte, môžete si ich kúpiť na kurze. Pri koňoch sa strihajú naozaj dlhé pásky a kvalitné nožnice sú nevyhnutné. Povinná je pevná obuv a oblečenie vhodné a bezpečné ku koňom. Do príručky si môžere písať vlastné poznámky, preto si pribaľte písacie potreby. Je potrebné doniesť si  dostatok nápojov a občerstvenia, pretože v blízkosti stajní zvyčajne nie je žiadny obchod.

 

Navíc pro termín 27.5.2023

V cene kurzu bude malé občerstvenie a dostatok nápojov - voda, káva, čaj, niečo malé pod zub. Obed nie je v cene kurzu, plánujeme objednávať menu z neďalekej reštaurácie, ponuku zverejníme pred kurzom tak, aby ste si mohli vybrať. V prípade že si chcete doniesť vlastný obed, v areáli sa nachádza malá kuchyňka s mikrovlnkou kde si môžete jedlo ohriať. 

V cene kurzu
  • Všetok spotrebovaný materiál
  • Certifikát
  • Skriptá

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „Tejpovanie koní“

Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
1 200,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.