Tejpovanie koní – Dle výběru

Vyberte termín v mieste Dle výběru
Vyplniť prihlášku

Informácie o kurze

Popis kurzu

Počas dvoch dní si dôkladne osvojíte všetky techniky lepenia. Teórii a technike lepenia je venovené prvé dopoludnie a potom už budete pracovať priamo s koňmi. Ku každému tejpu Vám lektorka vysvetlí jeho využitie a princíp, predvedie techniku lepenia a potom si ho skúsite sami nalepiť na koňa. Následne Vám tejp skontroluje, vyhodnotí a prípadne Vás upozorní na nedostatky. A na čo sa môžete tešiť? Veľkým základom budú svalové techniky, kde sa rozlepíte napríklad na krku, hamstringoch, zadku koňa a jeho brušných svaloch. Veľkú skupinu tvorí tejpovanie chrbta, kde je veľké množstvo techník, ktoré využijete od boľavých bedier, cez zlepené fascie v sedlovej oblasti až po opuch kohútika. A pretože sú kone magnetom na problémy, naučíte sa riešiť opuchy nielen končatín, ošetriť natrhnuté svaly, vytejpovať hematóm na prsiach (skokanom dôverne známe zranenie), ale aj starostlivosť o zahojené jazvy. Veľkou výzvou pre Vás bude tejp kolena a šliach nôh. Mnohostrannosť tejpovania si ukážeme na tejpe pre dýchavičné kone a pri riešení headshakingu.

Znie to ako veľa vecí na dva dni? Nebojte sa, keď pochopíte princíp a ovládnete techniku lepenia, zistíte, že je to hračka a práca Vám pôjde od ruky.

Na kurze obdržíte prehľadný manuál, kde máte všetky preberané techniky popísané a vyfotené. Dostanete aj dostatok tejpov, aby ste si všetko vyskúšali. Čo si avšak potrebujete priniesť sú veľké a ostré nožnice ideálne špeciálne na tejpy. Ak ich nemáte, je možnosť si ich na kurze zakúpiť. U koní sa strihajú naozaj dlhé tejpy a kvalitné nožnice sú základ. Naďalej je povinná pevná obuv a oblečenie vhodné a bežpečné pre prácu s koňmi. Do manuálu si budete zapisovať aj vlastné poznámky, takže si pribaľte potreby na písanie. Odporúčame si vziať dostatok pitia a niečo pod zub, keďže v okolí stajní sa zväčša nenachádza žiaden obchod.

V cene kurzu
  • Všetok spotrebovaný materiál
  • Certifikát
  • Skriptá
Lektor len pre Vás 1-5 osôb

Cena tohoto kurzu je 1200€  pro 1-5 osob a nezáleží na tom kolik Vás přijde, cena do pěti osob zůstává stejná. Cena na osobu tedy vyjde na 240€.
Kurz můžeme uspořádat v našich prostorech (Čáslav CZ), ale není problém kurz uspořádat i přímo u  Vás. V tomto případě si účtujeme 0,25€/Km.

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „Tejpovanie koní“

Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
1 200,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.