RockPods & RockFloss – Praha

Vyberte termín v mieste Praha
Vyplniť prihlášku
0
spokojných kurzistov
0
hodnotení účastníkov
0
miest, kde školíme CZ & SK

Informácie o kurze

Program

Ponúkame vám jedinečnú príležitosť prihlásiť sa na dva špecializované kurzy, ktoré je možné absolvovať samostatne alebo v kombinácii pre komplexnejší vzdelávací zážitok.

1. deň - RockPods (bankovanie)

Na tomto intenzívnom kurze sa zameriame na efektívne začlenenie bankovania do praxe. Odhalíme históriu tejto fascinujúcej metódy a preskúmame jej dekompresné účinky a mechanizmus pôsobenia na základe najnovších vedeckých poznatkov. Získate hlbšie pochopenie o vplyve bankovania na vnímanie bolesti a mobilizáciu mäkkých tkanív, a to všetko podložené praktickými príkladmi a ukážkami. Kurz zahŕňa praktickú časť, kde sa naučíte základné aj pokročilé techniky bankovania s využitím silikónových baniek, a to ako v statických, tak v dynamických aplikáciách. Vyskúšate si rôzne volenie podtlaku baniek a stupňovanú aplikáciu na tkanivá ako pasívnymi, tak aktívnymi technikami. Pripravte sa na prehĺbenie vašich znalostí o aplikácii bankovania v rôznych oblastiach tela a integráciu tejto techniky do moderných terapie.

Prehľad kurzu:

 • História bankovania
 • Dekompresný efekt
 • Výskum
 • Terapeutická súvaha
 • Stupňovaná intenzita
 • Techniky bankovania - prax

Môžete sa tešiť na ukážky vyšetrenia a aplikácie (rôzne prístupy a stupne aplikácie), pričom sa bavíme ako o vonkajšom, tak vnútornom sklze a zapojení bankovania do modernej terapie. Ukazujeme si, ako banky využívať pri pohybe a terapeutických cvičeniach, ako aj pri pasívnej, rozšírenej manuálnej terapii mäkkých tkanív. V praxi riešime niekoľko oblastí a možností aplikácie od regiónov chrbta, ramien a horných končatín až po nohy. Spomenieme si aj bankovanie pri navádzaní pohybu, nervových entrapmentoch, alebo práci s jazvou.

V cene kurzu RockPods (kufrík s bankami) hodnote 60 €

 

2. deň - RockFloss (kompresný flossing)

Tento kurz je zameraný na možnosti využitia a začlenenia kompresného flossingu do praxe. V teoretickej časti sa od histórie kompresnej terapie dostávame k mechanizmu účinku flossovania a následne rozoberáme informácie z aktuálnych vedeckých štúdií, ktoré nám poskytujú infomrmácie o možnostiach a obmedzeniach tejto terapie. Pre zakotvenie týchto informácií a využitie flossingu v praxi ďalej nahryzneme témy vnímania bolesti a tiež posunlivosti mäkkých tkanív, jej špecifické vyšetrenie a možnosť ovplyvnenia v praxi.

Prehľad kurzu:

 • História kompresnej terapie
 • Mechanizmus účinku
 • Výskum
 • Vyšetrenie
 • Šmykľavosť a pohyblivosť tkanív
 • Terapeutická súvaha
 • Techniky flossovanie - prax

V praxi sa zameriame na základy a modifikované aplikácie a najčastejšie využitie flossu a jeho lokálneho a globálneho využitia v rámci fasciálnych reťazcov. Môžete sa tešiť na ukážky aplikácie (rôzne prístupy a aplikácie) na nohu, členok, lýtko, koleno, stehno a bedrový kĺb, oblasť rebier a trupu, rameno, lakeť, zápästie a predlaktia. To všetko v mnohých variantoch a stupňoch ako pasívnej (manuálnej) terapie mäkkých tkanív a asistovanej mobilizácii kĺbov, tak aktívnej terapii od jednoduchých k zložitejším pohybom a progresívnemu zaťaženiu. Všeobecné techniky ešte doplníme o ukážky špecifických a korekčných ukážok aplikácie flossu v terapii pre prácu so sklznosťou tkanív, moduláciou bolesti a zvyšovaním rozsahu pohybu v kĺboch.

V cene kurzu RockFloss 5 cm + 10 cm v hodnote 400 a 900 Sk

Oba kurzy sú designované tak, aby poskytli komplexné pochopenie a praktické zručnosti v týchto revolučných metódach, ktoré môžete ihneď začleniť do svojej praxe. Každý kurz je 6 hodín dlhý a po jeho úspešnom absolvovaní obdržíte certifikát. V cene kurzu je zahrnutá kompletná sada pomôcok: pre RockPods kufrík s bankami a pre RockFloss kombinácia pások so šírkami 5 cm a 10 cm a skriptá k týmto kurzom. Kurzy FMT RockPods a RockFloss nevyžadujú žiadne predchádzajúce skúsenosti alebo predpoklady, všetko potrebné pre kurz vám bude poskytnuté. Pridajte sa k nám a rozšírte svoje terapeutické zručnosti pomocou týchto inovatívnych a efektívnych metód.

Mám záujem iba o RockPods / RockFloss

Prihlásiť sa môžete aj iba na prvý alebo druhý deň. Stačí si vybrať iba sobotný/nedeľný termín

1. deň (sobota) - RockPods
2. deň (nedeľa) - RockFloss

Platba v EUR - pro přihlášky zo Slovenska

Ak si prajete platiť v Eurách, prosíme o zaslanie časti uvedenej nižšie na účet: SK92 0900 0000 0051 3896 6003.
Zároveň nám prosím uveďte do poznámky, že platíte v EUR, prípadne SK DIČ, upravíme Vám faktúru.

Pods 185 EUR

Floss 185 EUR

Pods + Floss 315 EUR

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „RockPods & RockFloss“

Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
315,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.