Spophy Coolant Spray, chladiaci sprej, 200 ml

Detailný popis produktu  Spophy Coolant Spray, chladiaci sprej, 200 ml Spophy Coolant Spray slúži primárne na rýchlu úľavu od bolesti pri akútnom zranení ako napríklad pri podvrtnutí členku, svalové…

Celý popis produktu
7,20 € s DPH
Skladem >5 ks
Popis produktu

Detailný popis produktu  Spophy Coolant Spray, chladiaci sprej, 200 ml

Spophy Coolant Spray slúži primárne na rýchlu úľavu od bolesti pri akútnom zranení ako napríklad pri podvrtnutí členku, svalové natiahnutie alebo natrhnutie. Výrazne napomáha aj k redukcii opuchu a k rýchlejšej regenerácii poškodených častí pohybového aparátu. Jeho intenzívny chladivý účinok o teplote -30 až -40 ° C vráti športovcov rýchlo späť do hry.

Náhle zranenie počas športu nie je nič neobvyklé a môže znamenať pre športovcov až nutnosť okamžitého ukončenia danej športovej aktivity. Spophy Coolant Spray využíva silný účinok negatívnej termoterapie a dokáže významne redukovať akútnu bolesť či opuch a umožní športovcovi pokračovať ďalej v maximálnom výkone. Okrem svalových zranení výborne funguje na všetky druhy distorzie, luxáciu a ďalej na rôzne nakopnutia alebo pomliaždeniny. Ide o vynikajúcu prvú pomoc na zmiernenie bolesti a preto by Spophy Coolant Spray mal nájsť svoje miesto vo výbave každého športového fyzioterapeuta, maséra alebo doktora. Spophy Coolant Spray je však tiež vhodný na použitie aj v rôznych ortopedických či detských ambulanciách.

Spophy Coolant Spray má vyšší chladivý účinok ako iné chladivé spreje, vďaka čomu ho nie je nutné aplikovať dlhú dobu, čo výrazne predlžuje jeho životnosť. Vďaka väčšiemu chladiacemu účinku je tak možné Spophy Coolant Spray využiť na znecitlivenie kože pred aplikáciou injekcií alebo v rámci drobných chirurgických výkonov.

Nesporné pozitívne účinky negatívnej termoterapie možno vysvetliť pôsobením na spinálnej a supraspinálnej úrovni. Spophy Coolant Spray počas aplikácie vyvoláva silné dráždenie chladových receptorov, výsledkom čoho je silný príliv impulzov v danom miechovom segmente. Počas aplikácie však dochádza aj k prevahe tlmivých interneurónov, vďaka čomu dochádza k zníženiu dráždivosti buniek v predných rohoch miechy s následným znížením svalového napätia. Spophy Coolant Spray tak nielen pomáha pri bolesti a opuchu, pomôže vám efektívne znížiť veľké svalové napätie, ktoré je často zodpovedné za preťažovanie danej časti pohybového aparátu, u vás alebo vašich klientov.

Vďaka rovnakému efektu je možné tiež efektívne skombinovať aplikáciu Spophy Coolant Spray, respektíve negatívne termoterapie a svalového natiahnutia na úspešné ošetrenie trigger pointov vo svale. Jednoducho zachlaďte na niekoľko sekúnd pomocou Spophy Coolant Spray sval po celej jeho dĺžke a následne ho natiahnite. Vďaka tejto technike nazývanej Spray and Stretch dôjde k úspešnému zníženiu svalového napätia a odstráneniu trigger pointu zo svalu. Spophy Coolant Spray tak napomáha k riešeniu mnohých ťažkostí pohybového aparátu a nie len akútnych zranení. Spophy Coolant Spray slúži iba na vonkajšie použitie.

Aplikujte na kožu nad poškodeným miestom zo vzdialenosti 15 cm od pokožky. Aplikuje sa 2-3 krát opakovaným nástrekom po dobu 5 sekúnd. Neaplikujte dlho, ani z menšej vzdialenosti, aby nevznikli omrzliny. Nepoužívajte na tvár, krk, citlivé oblasti tela alebo otvorené rany. Užívanie v tehotenstve a počas dojčenia konzultujte s lekárom. V prípade potreby aplikujte opakovane.

POZOR:
Pri precitlivenosti môže vyvolať alergickú reakciu. V prípade silného začervenania liečenej oblasti, pri omrzlinách alebo pľuzgierikoch, po nadmernom používaní spreja a v prípade pochybností sa vždy poraďte s lekárom. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami. Neinhalujte sprej. Mimoriadne horľavý aerosól. Tlaková nádoba – uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, otvoreného ohňa a iných zápalných zdrojov. Zákaz fajčiť. Neprepichujte ani nespaľujte, aj po použití. Chráňte pred slnečným žiarením. Nevystavujte teplotám vyšším ako 50 °C. Uchovávajte mimo dosahu detí.