Novinky zo sveta tejpovania

Bežecké preteky - ohliadnutie sa za rokom 2015

běhej lesy

Rok 2015 priniesol realizačnému tímu celkom 13 bežeckých pretekov, na ktorých sme mali stánok s lehátkami a tím terapeutov pripravených pre účastníkov, ale tiež pre fanušíkov a okoloidúcich. Poďme sa pozrieť na jednotlivé udalosti.

Prvé preteky, kde ste mohli vidieť náš stánok, bol Masaryk run, ktorý sa konal - ako už názov napovedá - na Masarykovom okruhu. Preteky sa konali 11. apríla a prilákali viac ako tisíc účastníkov. Okrem hlavného behu na 10 km organizátori pripravili preteky in-line a kolobežiek v niekoľkých kategóriách a nechýbal ani bohatý doprovodný program - ako napr. parkovanie na presnosť, meranie BMI alebo akrobatické lietanie. Je nutné podotknúť, že tejperi z nášho stánku sa za celú dobu takmer nezastavili.

Ďalšími pretekmi bol 1. velkomeziříčský polmaratón, ktorý sa konal 6. júna. Tieto preteky sprevádzali extrémne horúčavy, preto súťažiacim nebolo čo závidieť, i tak do cieľa dorazili všetci.

Náš stánok bol tiež na všetkých pretekoch seriálu Behaj lesy. Tieto preteky patrili medzi najlepšie hotnotené a to vďaka skvelej organizáciii usporiadateľov a zaujímavým trasám pretekov. Prvé preteky seriálu odštartovali 20. júna na Karlštejne, v polke prázdnin sme se opäť zišli na ďalších pretekoch, tentokrát v Lednici. Oba preteky boly bežecky veľmi atraktívne a bežci mohli obdivovať krásy českej histórie. Ďalšie dve súťaže seriálu sa odohrávali na horách - 8. júla v Bílé v Beskydoch a celý seriál zakončila Jizerská päťdesiatka. Tieto preteky boli vzhľadom na zvolenú lokalitu náročnejšie, avšak účasť bola i tu hojná. Na seriáli sme se stretávali už so známymi tvárami, ktoré sme stretávali na predchádzajúcich pretekoch. Ľudia sa k nášmu stánku veľmi radi vracali, čo bolo veľkým poďakováním pre terapeutov, ktorí museli vzhľadom na záujem podávat rovnako extrémne výkony.

Ďalšia séria pretekov, kde bolo možné stretnúť náš stánok s tejpovaním, bol Agrofert run. Trasy pretekov tohto seriálu viedli v okolí chemičiek, boli preto veľmi netradičné a vďaka širokému sprievodnému programu veľmi atraktívne i pre fanušíkov, ale tiež rodiny s deťmi. Desiatka okolo komína vo Valašskom Meziříčí previedla závodníkov areálom chemičky DEZA. Trasa pretekov v Lovosiciach viedla lesoparkom neďaleko od Lovochemie, kde se zastavila i hlava Agrofertu a súčasný minister financií Andrej Babiš. Poslednými pretekmi tohto seriálu bola desiatka v areáli chemičky Precheza v Přerove.

Pre vyššie zmienené seriály závodov bol rok 2015 prvým, oproti tomu Barokomaraton slávil už 8. výročie. Závod prebiehal v Plzeňskom kraji v okolí obce Plasy. Rovnako tu nechýbal ani náš stánok s tejpami a tiež bol o tejpovanie veľký záujem. Atmosféra pretekov bola veľmi priateľská, počasie prialo a vzhľadom na dlouhú históriu pritiahol mnoho nadšencov.

Ďalšie dva preteky, na ktorých nechýbal náš stánok boli v Blansku. Blanenská desiatka prebehla 12. septembra. Tieto preteky patrili medzi najrovinatejšie zo všetkých, a tak prilákali okrem profíkov aj širokú verejnosť. Preteky odštartoval a bežcov tiež priviedol späť do Blanska Polmaratón Moravským krasom. Prvá polovica celých pretekov bola do mierneho kopca a druhá celá z kopca. Súťažiaci mohli obdivovať jesennú krajinu Moravského krasu. Oba preteky v Blansku mali širokú účasť, doprovodné programy boli veľmi pestré a tiež záujemcov o tejpovanie bolo dosť.

10. októbra sme sa zúčastnili pretekov Vokolo Priglu. Ten je medzi Brňákmi veľmi populárny a na štarte sa zišlo bez mála 2000 bežcov. Vôbec poslednou akciou na rok 2015 bol veľtrh Sort Life v Brne, ktorý prebiehal od 6. do 8. novembra. Veľtrh okrem súťažiacich prilákal tiež veľa fanušíkov, a tak sme mohli šíriť osvetu v tejpovanie aj medzi širokou verejnosťou. Behom tohto víkendu sa u nášho stánku zastavili stovky ľudí, veľa z nich prišlo na istotu, pre mnohých to bolo niečo nového.

Z behania sa v posledných rokoch stal veľký fenomén a móda dnešných dní. Všetky závody však spojovala dobrá nálada a športový duch. Na závodoch sme stretávali bežcov, ktorí prichádzali na rovnaké závody ako my, a tak sme mohli zdieľať naše pocity. Prakticky po každom závode sa za nami vracali bežci a ďakovali nám, ako im tejpy pomohli. Veľká vďaka patrí našim terapeutom, s ktorými sa iste ešte stretnete na ďalších závodoch v tomto roku. Športu a tejpovaniu zdar!

Kurzy tejpovania | Partneri