Novinky zo sveta tejpovania

Tejpovanie opuchov po rakovine prsníka- Mamma HELP

om

Na konci jari tohto roku (2018), sme nadviazali komunikáciu s pacientskou organizáciou Mamma HELP s tým, že by sme radi podporili to, čo robia. Pretože sídlime kúsok od Brna, kde leží jedno z centier Mamma HELPu, nebolo ťažké sa stretnúť. Zo schôdzky sme boli doslova nadšení! Všetky členky majú zlaté srdce a všetkými silami pomáhajú svojim klientkám, ktoré často nie sú ani tak klientky, sú skorej jedna veľká rodina. Pretože častým problémom, ktoré riešia ženy po operacii rakoviny prsníka, je opuch v oblasti hornej končatiny, lopatky alebo prsného svalu, vytvorili sme edukačné video, s názornou ukážkou tohto typu tejpovania.

Zároveň vieme, že klientky si budú chodiť pre rady predovšetkým za svojimi souputnicemi do jednotlivých centier Mamma HELPu, chceli by sme do konca tohto roku vyškoliť pracovníčky z týchto centier a ďalej podporovať to, čo robia.
Edukačné video vyplynulo na svetlo zámerne v mesiaci október, ktorý hrdo nesie meno MESIAC BOJA PROTI RAKOVINE PRSNÍKA. Spoločne s ďalšími sme tak prispeli k celoštátnej akcii, ktorá prebieha celý mesiac. Viacej informácií o tejto akcii a o aktivitách Mamma HELPu nájdete na ich stránkach, kde je tiež umiestnené už zmienené video:

http://www.mammahelp.cz/navod-lymfatickeho-tejpovani-otoku-po-operaci-rakoviny-prsu/
Toto video tiež nájdete na našom YouTube kanále:
https://www.youtube.com/watch?v=Ik9s3PnH3l4&t=14s

Kurzy tejpovania | Partneri