Novinky zo sveta tejpovania

Očami kurzistu

kurz

Prvý deň kurzu začal pozvoľna teoretickú častí, kde po utvorenie rodinnej atmosféry začal lektor popisovať základné informácie o tejp a ich aplikáciu. Čoskoro sa dostavilo zistenie, že naozaj nejde len vziať Tú pásku a omotať s tým To miesto, čo práve bolí.

Akonáhle boli hlavy nakŕmené všetkými potrebnými informáciami a nebolo už žiadneho dotazu, pristúpili sme k praktickej časti výučby. Prvé techniky boli podľa lektorových slov ľahšie, ale začiatky nie sú nikdy jednoduché. S ďalšou a ďalšiou technikou  začali moje ruky dostávať ten správny grif. Ako ubúdali prvé ruličky tejp, tak moje skúsenosti rástli a s nimi aj mojej tejperské sebavedomie. To sa však vydalo na cestu do večných lovísk po tom, čo školiteľ na konci prvého dňa oznámil, že všetky ťažšie techniky ešte len prídu na rad ďalší deň. Omotané, ako lentilkové múmie, avšak s úsmevom na tvári a natěšením na druhý deň všetci odchádzali domov.


Druhý deň začal pekne zostra. Lepili sme ramená, kolená, členky a ďalšie nimi vyžiadané miesta. Lektor rotoval medzi účastníkmi a odovzdával kúsok seba každému, kto to potreboval. Nožnice strihali, papiere lietali, ruky lepili a všetci na seba mohli byť pyšní, ako im to šlo. U spoločného obeda sa kolektív ešte utužil a aj vďaka tomu mali zvyšné popoludnie záprah aj práve lepené brušné svaly. Dostalo sa aj na ukážky lepenie nami vyžiadaných techník, takže na konci kurzu všetci vedeli odpovede na svoje problémy a otázky. Spotreba tejpu na účastníka bola 4 x 5 metrov Tejpu. Na väčšine ostatných kurzov bola uvedená iba jedna, alebo dve pásky. Dokážete si teda predstaviť, koľko technik nám bolo ukázané a umožnené vyskúšať

Kurz určite odporučím známym ale aj neznámym a práve preto píšem tento článok. Nie, že by som bol nejaký nadšenec, ale keď sa nejaká akcia bude viesť, treba to šíriť a dopriať aj ostatným nadšencom, ako som ja, kvalitný a dobre pripravený kurz!

Zdravie, teraz už aj tejper, z Vysočiny!

 

 

 

Kurzy tejpovania | Partneri