Video kurz Tejpovanie tehotných a bábätiek – online

Vyberte termín v mieste online
Termín kdykoliv, online je plno obsadený.
Vyplniť prihlášku

Čo všetko sa dozvieš?

Informácie o kurze

Popis kurzu www.naucmese.cz

Kurz si môžete kúpiť a okamžite pozrieť na webe www.naucmese.cz

 

Tento video kurz sa zameriava na najčastejšie problémy, ktoré sa vyskytujú u tehotných žien a u bábätiek. Avšak vzhľadom k citlivosti aj tehotných žien aj bábätiek je ale dobré sa pred každou aplikáciou poradiť s ošetrujúcim lekárom.

Obsah video kurzu

 • Dieťa
  Medzi celkom časté vady nohy v detskom veku sa radí valgozita členka. Vzniknúť môže buď geneticky alebo nesprávnym zaťažením chodidla v období, keď dieťa začína chodiť. Pre zlepšenie problémov môžeme použiť korekčný tejp, ktorý nám upraví postavenie členka do správnej pozície.
 • Bedrová chrbtica
  V priebehu tehotenstva sa ženám mení ťažisko tela v dôsledku zväčšujúceho sa bruška. Vplyvom hormónov sa zároveň rozvoľňujú väzy, čo býva príčinou bolesti v oblasti bedier. Vďaka správne aplikovanému tejpu môžeme uvoľniť oblasť bedier a zmierniť bolesť.
 • Krčná chrbtica
  Keďže býva táto oblasť presilená, dochádza často k bolestiam krčnej chrbtice. Vďaka správne aplikovanému tejpu môžeme zmierniť napätie v oblasti krčnej chrbtice, uvoľniť svaly a dosiahnuť zmiernenie bolesti.
 • Bruško
  Tlak dieťatka na pánvové dno v priebehu tehotenstva môže spôsobiť pocit „padajúceho bruška“. Tento pocit sa dá zmierniť pomocou správne nalepeného tejpu. Po nalepení má žena pocit, akoby sa bruško jemne naddvihávalo.
 • Bruško - aplikácia tejpu sama na seba
  Technika, ktorú si každá žena zvládne aplikovať sama.
 • Bedrový kĺb
  Kvôli zväčšujúcej sa váhy ženy a tlaku dieťatka v priebehu tehotenstva môže žena začať pociťovať bolesť v oblasti bedrových kĺbov. Táto bolesť sa dá zmierniť technikou "Spacetape", kde sú tejpy lepené na výbežok stehennej kosti (trochanter major). Rovnakým spôsobom môžeme tejp aplikovať napríklad pre zníženie bolesti v oblasti SI skĺbenia.
 • SI skĺbenie
  SI skĺbenie alebo sakroiliakálne skĺbenie sa nachádza medzi kosťou krížovou a pánvovou. Jednou z príčin bolesti SI môže byť taktiež tehotenstvo, pri ktorom telo uvoľňuje hormóny, ktoré spôsobujú nadmerné uvoľnenie SI skĺbenia. Od bolesti si potom môžeme pomôcť nalepením tejpov technikou "Spacetape".
 • Diastáza
  Dlhodobým pôsobením tlaku na brušnú stenu môže dojsť k diastáze alebo k rozostupu priamych brušných svalov. Tejpy lepíme od stredu v mieste rozostupu brušnej steny. túto techniku je dobré doplniť vhodným cvičením.
 • Jazva po cisárskom reze
  Po cisárskom reze vznikne v oblasti brucha jazva. O ňu je potrebné sa starať, aby bola pohyblivá, nezrastala sa s podkožím a nerozťahovala sa. V tom nám môže pomôcť aj špeciálna technika tejpovania na jazvy.
 • Technika s cross tejpom
  Jednoduchšou technikou tejpovania jazvy je možnosť využitia cross tejpu. Jednotlivé tejpy sa lepia pozdĺž celej jazvy. Výhodou tejto techniky je, že sa nepoužíva žiadne napätie, takže je uľahčená celá aplikácia tejpu.
 • Opuchy rúk
  Telo ženy môže začať v priebehu tehotenstva zadržovať vodu. To je aj dôvod, prečo často dochádza k opuchom horných a dolných končatín. K zmierneniu týchto problémov môžeme použiť lymfatický tejp, ktorý nám pomôže odviesť opuch a zároveň prekrviť danú oblasť.
 • Opuchy členka
  Telo ženy môže začať v priebehu tehotenstva zadržovať vodu. To je aj dôvod, prečo často dochádza k opuchom horných a dolných končatín. K zmierneniu týchto problémov môžeme použiť lymfatický tejp, ktorý nám pomôže odviesť opuch a zároveň prekrviť danú oblasť.
 • Tvrdnutí břicha
  Hlavnou príčinou tvrdnutia bruška v tehotenstve býva hlavne rast maternice a bábätka. K zmierneniu problémov sa dá využiť aj lymfatický tejp, ktorý sa cez bruško lepí celkom bez napätia.
 • Hallux valgus - vbočený palec
  Kvôli uvoľňovaniu kĺbov v tehotenstve môže vzniknúť tzv. Hallux valgus alebo vbočený palec na nohe. K vyrovnaniu palca do osového (správneho) postavenia môžeme využiť korekčný tejp. Túto techniku je vždy vhodné doplniť cvičením.
 • Prsia - hromadenie mlieka
  Špeciálna technika aplikácie tejpu v oblasti pŕs.
 • Kožné defekty - premostenie
  Počas tejpovania sa nám môže stať, že sa na koži vyskytuje napríklad vystúpené znamienko presne v mieste, kde by sme potrebovali aplikovať tejp. Skôr než na toto miesto tejp nalepíme, je potrebné ho správne ošetriť tzv. premostením.
 • Maternica
  Počas tehotenstva sa žene niekoľkonásobne zväčší maternica. Po pôrode je potrebné, aby sa zas počas niekoľkých týždňov správnym spôsobom stiahla späť.  K tomu nám môže pomôcť aj tejpovacia technika s použitím lymfatického tejpu. Túto techniku je vždy potrebné doplniť správnym cvičením.
 • Detská kolika 
  Často je spôsobená nesprávnym fungovaním čriev. Po narodení najskôr začínajú črevá dieťaťa pomaly fungovať a niekedy sa môže stať, že má dieťa po jedle boľavé bruško alebo prdíky. K ovplyvneniu a správnemu fungovaniu nám môže pomôcť správne nalepený tejp v oblasti bruška.
 • Pupočná prietrž u detí
  Prejavuje sa vyklenutím pupku smerom von a je spôsobená povolením väziva v tejto oblasti. Pupočnú prietrž môžme zmierniť správnym použitím tejpu. Vždy je dobré používať tejp, ktorý je senzitívny - je šetrný k pokožke dieťaťa.
 • Sedací nerv
  Počas tehotenstva môže dojsť k útlaku sedacieho nervu. Ten nám môže utlačiť zväčšujúci sa plod, ktorý tlačí na okolité tkanivá a teda aj na nerv. To sa prejavuje bolesťou v oblasti dolnej končatiny, postupne môže mať žena problém aj s chôdzou a aj so zdvíhaním nohy. Pri tejpovaní nasledujeme dráhu nervu.

Čo o nás hovoria absolventi

Prihláška „Video kurz Tejpovanie tehotných a bábätiek“

Termín kdykoliv, online je plno obsadený.
Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
60 €
Celkom k úhrade
60 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.