Tejpovanie RockTape nadväzujúci – Brno

Vyberte termín v mieste Brno
Termín 8. október 2023, Brno je už plno obsadený. Môžete sa ale prihlásiť ako náhradník.
Vyplniť prihlášku
0
spokojných kurzistov
0
hodnotení účastníkov
0
miest, kde školíme CZ & SK

Informácie o kurze

Popis kurzu

FMT Performance

Kurz sa zameriava na zlepšenie ľudského pohybu a výkonu prostredníctvom praktických tejpovacích metód. Pozornosť je venovaná taktiež anatómii a fyziológii myofasciálnych dráh. Kurz mimo iného tiež vysvetlí ako prostredníctvom pozorovania pohybu zistiť dysfunkcie konkrétnych anatomických rovín pohybu (planes of motion) a následne aplikovať tejp tak, aby došlo k zlepšeniu pohyblivosti a výkonnosti. Výuka prebieha predovšetkým formou workshopu s veľkým dôrazom na praktický prístup. Počas tejto praktickej časti sa posudzujú pohyby k určeniu dysfunkcie u konkrétnych reťazcov a učí sa ako aplikovať tejp správnym spôsobom, aby zlepšil pohyb. Sú tu zahrnuté cvičenia obsahujúce korekčné techniky k riešeniu porúch mobility a stability v myofasciálnych dráhach.

Tento 8-hodinový kurz zakončený certifikátom je určený hlavne profesionálom v zdravotníckom odbore, fyzioterapeutom a trénerom s akoukoľvek doterajšou úrovňou skúseností s tejpovaním. Všetky potrebné pomôcky Vám budú poskytnuté na kurze.

Ciele kurzu FMT Performance


Po absolvovaní kurzu budú jeho účastníci:

Rozumieť základom konceptu pozdĺžnych svalových reťazcov pristupujúcim k elastickému terapeutickému tejpovaniu a modelu myofasciálnej sekvencie “tejpovania pohybu, nie svalov” a tejpovaniu dráh nervov v spojení s neuromobilizáciou

Ovládať techniky pohybového skríningu za účelom identifikácie nesprávnych pohybových návykov pri dýchaní, drepovaní, skákaní, chôdzi a ďalších pohyboch a tejpovacie stratégie pre vylepšenie týchto pohybov/návykov

Ovládať praktické tejpovanie pri profesionálnej fyzickej záťazi

Vedieť využiť hodnotenie konkrétnych športových pohybových vzorov a tejpovanie pre zlepšenie športového výkonu

 

Príklady praktických techník z kurzu


Variácie tejpovania fasciálnych reťazcov zadnej a prednej strany tela (sagitálna rovina), laterálny reťazec (frontálna rovina), trup a core (transverzálna rovina) a fasciálne reťazce rúk (sagitálne/frontálne) zapojených do zmysluplných pohybov

Špirálne (spinal/helical) tejpovanie hornej a dolnej končatiny pre ovplyvnenie postavenia končatiny a jej rotácie (variácie)

Neurologické tejpovanie s neuromobilizáciou (mediánny, radiálny a ulnárny nerv, sedací nerv, femorálny nerv,…) a ich prepojenie s fasciálnymi dráhami

“tweak taping” – tejpovanie smerovky k riešeniu bolestí, stability kĺbov a rozsahu pohybu (problémy s ramenom – rotátorovou manžetou, kolenom, SI skĺbením, brušká svalov)

Testy a následné tejpovanie pozície tela pri dýchaní, klikoch, pohybe lopatiek, drepoch, výpadoch, v stoji na jednej nohe a pod. (testy, hľadanie dysfunkcií, tejpovanie)

Uvedenie do praxe – tejpovanie pohybu pri športoch – behanie, hádzanie, kopanie, rotácie,…

 

V cene kurzu je zahrnutý tejpovací materiál.

 

Online kurz

Ako to bude vyzerať?

 
Príprava 
Pred kurzom všetkým účastníkom zašleme potrebný materiál (skriptá a tejpy) pre nevyhnutnú prípravu, teoretickú a praktickú časť. Ďalej obdržíte odkaz na stránku/aplikáciu, cez ktorú budeme školenie poriadať. Všetko je jednoduché a pripojenie zvyčajne trvá menej ako 1 minútu. Pre problémy s pripojením bude na telefóne pripravený náš IT technik, ktorý prípadný problém vyrieši.
 

Čo k online kurzu potrebujem?
Počítač, tablet, alebo mobilný telefón s obrazovkou a dobré internetové pripojenie. Všetky ostatné materiály zašleme dopravnou spoločnosťou ešte pred kurzom.

 
Teoretická časť
Máme pripravenú profesionálnu prezentáciu, ktorá bude vedená lektorom cez PC. Jednotlivé stránky prezentácie uvidíte na Vašom monitore a v skriptách, kde si môžete robiť poznámky. Prezentácia je ako na našich kurzoch vedená formou diskusie. Môžete teda položiť otázky a reagovať na jednotlivé témy. Prezentáciaje rozdelená do niekoľkých blokov, v ktorých sú prebrané dostupné štúdie, princíp a možnosti využitia tejpov a hlavne reálne zapojenie do praxe.
 
Praktická čásť
Školenie bude prispôsobené domácim podmienkam. Jednotlivé aplikácie budú demonštrované a skúšané s profesionálnym lektorom. Aplikácia sa dá skúšať ja na druhej osobe – ideálne mať niekoho pri sebe, avšak nie je to podmienkou a časť techník môžete aplikovať vždy aj sami na seba. Výhodou týchto aplikácií je okamžitá spätná väzba, ktorú pri aplikácii "sami na seba" ihneď získate. Zároveň však vysvetlíme a aj ukážeme aplikáciu na druhej osobe pre ešte lepšie zapojenie do praxe.

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „Tejpovanie RockTape nadväzujúci“

Termín 8. október 2023, Brno je už plno obsadený. Môžete sa ale prihlásiť ako náhradník.
Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
120,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.