Svalové spúšťacie body – online

Vyberte termín v mieste online
Vyplniť prihlášku

Informácie o kurze

Trigger points Najčastejšia príčina bolesti v ľudskom tele.

Svalové spúšťacie body (Trigger points), najčastejšia príčina bolesti v ľudskom tele.

Na kurze sa naučíte, ako pracovať s 30 najčastejšími spúšťacími bodmi.

Obsah kurzu

Na kurze sa dozviete základnú teóriu vzniku vôbec najčastejšej bolesti, ktorá sa v ľudskom tele vyskytuje. Vysvetlíme Vám, ktoré všetky faktory k vzniku tejto bolesti prispievajú a ako ich je možné ovplyvniť. Hlavne Vás naučíme akými prostriedkami sa dá tejto bolesti zbaviť po teoretickej a aj praktickej stránke.

Svaly sa skladajú zo svalových snopcov, ktoré zvyčajne pracujú bezbolestne a súčinne. Pri súčasnom životnom štýle sa ale často stáva, že sa niektoré snopce presilia, dostanú sa do trvalej kontrakcie a spôsobujú bolesť. Mnoho ľudí túto bolesť pozná ako tupú zvieravú bolesť, ktorá sa najčastejšie objavuje v oblasti zátylku alebo v chrbtových svaloch. K vzniku tejto svalovej bolesti prispieva držanie tela a pohybové návyky, ale aj napríklad skladba stravy, psychika alebo spôsob dýchania. Na tomto kurze sa dozviete, ktoré všetky faktory môžu prispieť k vzniku svalovej bolesti, ako sa jej môžeme vyhnúť, alebo ju prípadne aj liečiť.

Program

Teória:

  • Základná stavba svalu
  • Svalová bolesť ako najčastejšia príčina bolesti v ordinácii lekára
  • Vznik svalového spúšťacieho bodu – trigger pointu
  • Prispievajúce faktory vzniku svalovej bolesti


Prax:

  • Masáž ako terapia svalových bolestí – predvedenie najefektívnejších masážnych techník
  • Preťahovanie ako terapia svalovej bolesti – praktické ukážky strečingu na desať najčastejšie stiahnutých svalov
  • Ďalšie možnosti úľavy od bolesti svalov
Organizačné informácie

Počet hodín: 8

Výstup: certifikát o absolvovaní kurzu

V cene: skriptá

Online kurz přes aplikaci Zoom

Súčasná neistá situácia, v ktorej sa nachádzame, nie je pre nás všetkých jednoduchá. Z našej strany sa tejto situácii snažíme maximálne prispôsobiť a umožniť vám sa aj naďalej vzdelávať. Preto sme sa rozhodli zorganizovať online kurzy, ku ktorým sa môžete pripojiť z pohodlia domova.

Ako to bude vyzerať?

Príprava
Pred kurzom všetkým účastníkom zašleme potrebný materiál (skriptá, certifikát). Ďalej obdržíte odkaz na stránku / aplikáciu, cez ktorú budeme školenia organizovať. Všetko je jednoduché a pripojenie zvyčajne trvá menej, než 1 minútu. Pre problémy s pripojením bude na telefóne pripravený náš IT technik, ktorý prípadný problém vyrieši.

Čo k online kurzu potrebujem
Počítač, tablet, alebo mobilný telefón s obrazovkou a internetové pripojenie. Ďalej lehátko, stôl, alebo karimatku a človeka, na ktorom budete všetko prakticky skúšať.

Teoretická časť
Máme pripravenú profesionálnu prezentáciu, ktorá bude vedená lektorom cez PC. Vo skriptoch si môžete robiť poznámky k aktuálnym stránkam z prezentácie. Počas celého kurzu môžete klásť otázky a reagovať na jednotlivé témy.

Praktická časť
Školenie bude prispôsobená domácim podmienkam. Jednotlivé palpačná a terapeutické techniky budú demonštrované a skúšané s profesionálnym lektorom. Aplikácia ideálne skúšať na druhej osobe, odporúčame mať ostrihané nechty.

Online verzie kurzu prebieha od 9 do cca 16 hodín (podľa otázok)

 

Online verzi kurzu najdete ZDE.

Čo o nás hovoria absolventi

Prihláška „Svalové spúšťacie body“

Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
135 €
Celkom k úhrade
135 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.