Martin Kubiš

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mobil: +420 736 715 864

Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná

O nás

Kto sme?

Sme partia mladých (aspoň by sme si to radi mysleli) chalanov (tým sme si istí). Hoci rôzneho remesla (profesionálny športovci, technici, kreatívci či kancelárske krysy) spája nás spoločný záujem o šport a aktívny a zdravý životný štýl. Z vlastnej skúsenosti vieme, že latinské príslovie mens sana in corpore sano (teda v zdravom tele zdravý duch) je storočiami preverenou pravdou a v súčasnej hektickej dobe je potrebné si ho pripomínať viac ako kedykoľvek predtým. Šport by preto podľa nás mal byť predovšetkým o radosti, pohode a dobrom pocite z pohybu a odvedeného výkonu (nie prekonávanie bolesti a utrpenia). Rozhodli sme sa preto založiť spoločnosť Fixtape a následne projekt školatejpování.cz, zameriavajú sa na kinesiologické tejpy a ich správne použitie, lebo práve tejpy môžu napomôcť Vášmu telu (a teda i Vášmu duchu) držať sa vo forme.

Čo robíme?

Kinesiotaping je moderná fyzioterapeutická / rehabilitačná technika (pôvodom z Japonska), pri ktorej sa na ľudskú kožu aplikujú elastické (často farebné) pásky. Ak sú na telo správne aplikované, pôsobí tejp pozitívne na pohybový a obehový aparát človeka. Tým môžu podporne pôsobiť pri športových či iných záťažových aktivitách a môžu dokonca zlepšovať výkonnosť. Zároveň však napomáhajú regenerácii tela a ich použitie je tak vhodné aj po fyzickej záťaži či pri zraneniach, opuchoch, zablokovanom chrbte či krku a pod. Veľkou prednosťou kinesio tejpov je skutočnosť, že ich pozitívne účinky na ľudské telo sú úplne prirodzené. Inými slovami tejp urýchli procesy, ku ktorým by v tele skôr alebo neskôr rovnako došlo - spravidla by to však bolo neskôr, pričom v medziobdobí človek zbytočne trpí bolesťou a je nútený obmedzovať svoju fyzickú aktivitu, čo sa môže v dôsledku prejaviť aj na jeho psychike.

V rámci projektu školatejpování.cz prinášame na slovenský trh kvalitné kinesio tejpy, ktoré dovážame z kontinentu, kde tejpovánie vzniklo, teda z Ázie. Zároveň v spolupráci s jedným z najskúsenejších lektorov v rámci strednej Európy organizujeme kurzy tejpovánia, a to ako pre profesionálov (fyzioterapeutov, študentov zdravotných odborov, športové kluby a pod.) tak i pre širokú verejnosť. Spolupracujeme tiež s usporiadateľmi rôznych športových akcií a závodov, kde náš tím fyzioterapeutov ponúka športovcom pred aj po výkone naše služby.

Kurzy tejpovania | Partneri