Airofit PRO

Airofit PRO je svetovo prvý respiračný trenažér, ktorý pre tréning nádychových a výdychových svalov používa meranie dát odosielaných priamo do aplikácie vo Vašom telefóne. Respiračný tréning funguje…

Celý popis produktu
379,00 € s DPH
Skladem >5 ks
Popis produktu

Airofit PRO je svetovo prvý respiračný trenažér, ktorý pre tréning nádychových a výdychových svalov používa meranie dát odosielaných priamo do aplikácie vo Vašom telefóne. Respiračný tréning funguje rovnako ako tréning akejkoľvek inej svalovej skupiny – pomocou odporu. V podstate sa jedná o „činku“ – nastaviteľný odpor prúdenia vzduchu pre nádychové a výdychové svaly pre zlepšenie ich rýchlosti, sily a efektivity. Odporový tréning je vytvorený v závislosti na zvolenom programe priamo pre Vašu potrebu.

Výhody prináša profesionálnym i amatérskym športovcom, ale zároveň každému, komu niekedy pri chôdzi do schodov došiel dych, a navyše aj tým, ktorí trpia pľúcnymi problémami ako je astma alebo CHOPN. Pôvodne bol vyvinutý ako zdravotnícka pomôcka pre ľudí s atmou a CHOPN dánskou spoločnosťou MedBu AMBU.

Aerofit PRO sa skladá z dychového trenažéru a mobilnej aplikácie. Dychový trenažér meria Vaše dychové údaje, ako napríklad sú inspiračná a expiračná sila a vitálna kapacita. Údaje sú spracované a zobrazované vo Vašom smartfóne v reálnom čase, čo Vám ihneď dáva spätnú väzbu a vedenie. Vďaka aplikácii môžete taktiež sledovať svoj progres v čase.

Všetky tréningové plány a tréningy sú individuálne prispôsobené užívateľovi – jeho fyzickým schopnostiam, veku, pohlaviu a preferencii. Airofit najskôr zmeria nádychovú a výdychovú silu a vitálnu kapacitu. Na základe týchto údajov potom vytvára všetky tréningové programy. Výsledky tréningov sú porovnávané so všeobecným obrazom človeka v rovnakom veku, rovnakého pohlavia a veľkosti tela, pre orientačné porovnanie svojej fyzickej kondície s podobnou populáciou.

Metaboreflex:

Málokto vie, že únava dýchacích svalov je často limitujúcim faktorom počas výkonu, nazýva sa to metaboreflex. Keď sa Vaše dýchacie svaly unavia, metaboreflex naštartuje presmerovanie prietoku krvi smerom k týmto svalom, čím odoberie kyslík z pohybových svalov. Metaboreflex je základná fyziologická funkcia naprogramovaná tak, aby v rámci „prežitia“ boli dychové svaly vitálnejšie ako svaly končatín. Posilovaním dýchacích svalov však môžeme tento efekt výrazne oddialiť.

Rozdieľnosť:

Na rozdiel od svojich konkurentov sa Airofit zacieľuje na rôzne druhy a oblasti dýchania. U ostatných trenažérov sa tréning často zameriava iba na inspiračnú alebo niekedy expiračnú silu, ale Airofit sa okrem toho venuje aj vitálnej kapacite, anaeróbnemu prahu, revitalizácii a ďalším oblastiam.

Všetky tréningy a tréningové programy Airofit vyvíjajú odborníci na dýchanie, medzi ktorých patrí napríklad bývalý majster sveta vo freedivingu, Dr. Mike Maric.

 

Výhody dýchacieho tréningu sú podporené nespočítateľným výskumom.

Ďalšie informácie: https://www.airofit.com/pages/science

 

Čo je Airofit:

Údržba Airofit PRO:

Airofit je kompatibilný s iOS a Androidom.