Běžecké závody - ohlédnutí za rokem 2015

Loňský rok přinesl realizačnímu týmu celkem 13 běžeckých závodů, na kterých jsme měli stánek s lehátky a tým terapeutů připravených pro závodníky, ale také fanoušky a kolemjdoucí. Pojďme se ohlédnout po jednotlivých událostech.

Prvním závodem, na kterém jste mohli potkat náš stánek byl Masaryk run, který se konal - jak už název napovídá - na Masarykově okruhu. Závod se konal 11. dubna a přilákal více než tisíc závodníků. Kromě hlavního běhu na 10 km organizátoři připravili také závody in-line a koloběžek v několika kategoriích a nechyběl ani bohatý doprovodný program - jako např. parkování na přesnost, měření BMI nebo akrobatické létání. Nutno podotknout, že tejpeři z našeho stánku se za celou dobu téměř nezastavili.

Dalším závodem byl 1. velkomeziříčský půlmaraton, který se konal 6. června. Tento závod doprovázely extrémní vedra, proto závodníkům nebylo co závidět, i přesto do cíle dorazili všichni.

Náš stánek byl také na všech závodech seriálu Běhej lesy. Tyto závody patřily mezi nejlépe hodnocené a to díky skvělé organizaci pořadatelů a zajímavých tras závodů. První závod seriálu odstartoval 20. června na Karlštejně, v půlce prázdnin jsme se opět sešli u dalšího závodu, tentokrát v Lednici. Oba závody byly běžecky velmi atraktivní a běžci mohli obdivovat krásy české historie. Další dva závody seriálu se odehrávaly na horách - 8. července v Bílé v Beskydech a celý seriál zakončila Jizerská padesátka. Tyto závody byly vzhledem ke zvoleným lokalitám náročnější, nicméně účast byla i zde hojná. Na seriálu jsme se potkávali již se známými tvářemi, které jsme potkávali na předchozích závodech. Lidé se k našemu stánku velmi rádi vraceli, což bylo velkým poděkováním pro terapeuty, kteří museli vzhledem k zájmu podávat rovněž extrémní výkony.

Dalším sérií závodů, kde bylo možné potkat náš stánek s tejpováním byl Agrofert run. Trasy závodů tohoto seriálu vedly v okolí chemiček, byly proto velmi netradiční a díky širokému doprovodnému programu velmi atraktivní i pro fanoušky, ale také rodiny s dětmi. Desítka okolo komína ve Valašském Meziříčí provedla závodníky areálem chemičky DEZA. Trasa závodu v Lovosicích vedla lesoparkem nedaleko od Lovochemie, kde se zastavila i hlava Agrofertu a současný ministr financí Andrej Babiš. Posledním závodem tohoto seriálu byla desítka v areálu chemičky Precheza v Přerově.

Pro výše zmíněné seriály závodů byl rok 2015 prvním, naproti tomu Barokomaraton slavil již 8. výročí. Závod probíhal v Plzeňském kraji v okolí obce Plasy. Rovněž zde nechyběl náš stánek s tejpy a také zde bylo o tejpování velký zájem. Atmosféra závodu byla velmi přátelská, počasí přálo a vzhledem k dlouhé historii přitáhl tento závod mnoho nadšenců.

Další dva závody, na kterých nechyběl náš stánek byly v Blansku. Blanenská desítka proběhla 12. září. Tento závod patřil mezi nejrovinatější ze všech a tak přilákal kromě profíků také širokou veřejnost. Závod odstartoval a běžce také dovedl zpět do Blanska Půlmaraton Moravským krasem. První polovina celého závodu byla celá do mírného kopce a druhá celá z kopce. Závodníci mohli obdivovat podzimní krajinu Moravského krasu. Oba dva závody v Blansku měly širokou účast, doprovodné programy byly velmi pestré a také zájemců o tejpování bylo dost.

10. října jsme se zúčastnili také závodu Vokolo Priglu. Závod je mezi Brňáky velmi populární a na startu se sešlo bez mála 2000 závodníků. Vůbec poslední akcí pro rok 2015 byl veletrh Sort Life v Brně, který probíhal od 6. do 8. listopadu. Veletrh kromě závodníků přilákal také spoustu fanoušku a tak jsme mohli šířit osvětu v tapingu i mezi širokou veřejností. Během tohoto víkendu se u našeho stánku zastavily stovky lidí, spousta z nich šla na jisto, pro mnohé to bylo něco nového.

Z běhání se v posledních letech stal velký fenomén a móda dnešních dní, všechny závody však spojovala dobrá nálada a sportovní duch. Na závodech jsme potkávali běžce, kteří objížděli stejné závody a mohli jsme tak sdílet naše pocity. Prakticky po každém závodu se za námi vraceli běžci a děkovali nám, jak jim tejpy pomohly. Velké díky tady patří našim terapeutům, se kterými se jistě potkáte na dalších závodech v letošním roce. Sportu a tejpování zdar!