Fixácia ramena - tejpovanie na všeobecné spevnenie

 

Rameno je zložité a relatívne nestabilné spojenie, ktoré každý člověk používa denne vo veľkej miere. V ramene je mnoho svalov a môže sa stať, že jeden z týchto svalov má odlišnú pohyblivosť, čím spôsobí pnutie a z toho vznikajúce problémy.

Príčiny bolestí ramena sú preto rozsiahle a môžu byť spôsobené zranením svalov, väzov, šliach, nervov, chrupavky a kosti. Tlaky vychádzajúce zo svalov, poškodenia z minulých zranení alebo zápal sú najčastejšou príčinou bolesti ramien.

I keď bolesť ramien môže mať mnoho rôznych pôvodných príčin, je často spojovaná so zdvíhaním ramien. Narovnanie ramien takmer vždy vytvorí viac priestoru pre kĺb, čím zmierni napätie a bolesť v ramene.

Tejpovanie ramena vytvára pnutie, ktoré slúži ako jemné pripomenutie na správne držanie tela. Tejpy tak napomáhajú relaxácii ramenných svalov v prirodzenejšej pozícii. Bez ohľadu na zdroj bolesti ramien pomáha tejpovanie výrazne znížiť bolesti a zlepšuje mechaniku pohybu svalov.

Kurzy tejpovania | Partneri